Garance doručení do vánoc u objednávek provedených do 20.12.2022 do 11:00! I nadále se pak budu snažit odesílat objednávky co nejrychleji, ale Zásilkovna pak už neslibuje doručení do Vánoc.

O MOOTIVACi

Ahoj! 


Jmenuji se Jaroslav a rád bych Ti představil sám sebe a můj projekt Mootivace.cz.
IMG-20220821-WA0038

Je mi 27 let a pocházím se severních Čech. Mým největším koníčkem je silniční cyklistika a běh. Kromě toho, také moc rád chodím po horách a celkově mám rád jakékoliv akční aktivity, při kterých mohu být venku. 

Už to bude pár let co se sportu věnuji trochu více, než obyčejný člověk, ale zase né tak úplně jako profi sportovci, ale i tak mi trénovaní a venkovní aktivity zaberou asi nejvíce mého volného času. Jelikož jsem kluk, tak asi jako většina, rád soutěžím, zkouším různé výzvy atd., a proto se čas od času také účastním různých závodů, jak cyklistických tak i běžeckých, kde se většinou snažím zúročit ten čas, které věnuji sportu a trénování. 

Často i docela úspěšně, hlavně na běžeckých závodech, ze kterých jsem už pár medailí posbíral. Ale mám i nějaké ze silničních cyklistických závodů a triatlonu, kde většinou jsem součástí štafety jako běžec. 
Své největší úspěchy, na které jsem asi nejvíc pyšný, jsme zaznamenal letos, jak na lokálních závodech, tak i na těch mezinárodních. 
Závody v místě bydliště mají pro mě vždycky mnohem větší význam, a proto nejradši vzpomínám na svoje celková první úmístě na půlmaratonu na Parkmaratonu v Krásné Lípě a nebo na první místo na nejšílenějím závodě, jaký jsem kdy absolvoval a to 24 hodinovce na Jedlové hoře.

K těmto dvou krásným zážitkům bych ještě rád přidal loňský úspěch na týmových štafetách na Slovensku. Závod od Tatier k Dunaju, na kterém jsme vybojovali krásné druhé místo. Dále taky 250 Český ráj, kdy náš tým v roce 2021 vyhrál a letos jsme skončili na druhém místě. 
Nesmím ani zapomenout na svůj asi nejvíce náročný závod, zimní 24h Ještěd, kde jsme s kamarádem vybojovali první místo ve dvojcích!

Kromě sportu ještě velice rád cestuji. Nejraději však jezdím do hor, do Alp, kde mám nejvíce prozkoumanou část Tyrolska a Dolomit. Navštívil jsem ale i spousta dalších evropských států. Moje nejdelší a nejvzdálenější cesta byla do Kanady. Kde jsem na Working holiday vízech strávil skoro rok v krásných Rocky mountains. 

Ať už jsem ale kdekoliv, vždycky se snažím být aktivní, a když to jde tak i sportovat. To mě prostě baví nejvíc! 

Jak to celé vzniklo? 

Jelikož se nerad flákám, tak jsem si vloni na podzim vymyslel výzvu splnit denní cíl kroku do dobu jednoho měsíce. Začalo to zlehka na 5000 krokách za den, a jelikož se limit postupně automaticky navyšoval, poslední den mě čekalo přes 17 000 kroků, což už úplně není málo, ale naštěstí umím chodit rychle :)

Při této výzvě jsem si vlastně uvědomil, že krom aplikací jako je Strava a Garmin, nikde v průběhu roku nevidím, jak moc jsem byl aktivní, nebo jak moc jsem se flákal. A napadlo mě tedy, udělat si něco jako kalendář, kde bych mohl sledovat jak si během roku vedu. Jelikož mě bavilo plnění mé měsíční krokové výzvy, rozhodl jsem se do svého kalendáře taky přidat něco jako výzvu, co by mě nutila být aktivní i ve dnech kdy se mi úplně nechce. 

Nápad spojit to s nějakou výzvou a motivací se mi zamlouval, a tak mě napadlo do kalendáře zakomponovat kolečka, která si bude moc člověk za odměnu vyplnit. Na kalendáři tedy najdete 365 koleček, stejně jako je dní v roce.  Díky tomu, že to trochu umím s Photoshopem, začal jsem vymýšlet různé návrhy, až jsem po nějaké době vytvořil design, který jsem se snažil spojit i se sportem který mám rád. A tak vznikly kalendáře v podobě, které najdete zde na stránkách :) 

S výsledkem jsem byl spokojený a tak jsem si jich nechal pár vytiskout a rozdal jsem je po okolí, svým známým, kteří také rádi sportují. 
Postupem času jsem si začal všímat, že díky kalendáři, a snaze vyplnit co nejvíce koleček, jsem fakt aktivnější a to hlavně ve dnech kdy není úplně hezky nebo se mi prostě nechtělo nic dělat. Podobnou zpětnou vazbu jsem pak začal sbírat i od ostatních a uvědomil jsem si, že ten můj nápad vlastně opravdu funguje! :) 

Tak jsem si řekl, proč vlastně nedat tu možnost, tu motivaci a pomoc i všem ostatním, kteří by občas potřebovali trošku podpořit a motivovat! Někdy stačí jen trochu popošťouchnout, a pak už to jde samo! :)  Když to fungovalo na mě, proč by to nemohlo fungovat i na ostatní :)

... a tak jsme tady, na webu www.mootivace.cz, který se lidem snaží pomoct být aktivnější, častěji trénovat, a motivovat je ve dnech, kdy jim motivace chybí! :) 
Pěvně doufám, že kalendáře budou mít úspěch, že budou pomáhat ostatním jako mě, a já už nyní mám spousta dalších plánů, které by nám, sportovcům a aktivním lidem, mohli pomoci dodat ještě více motivace! :) 

#FINDYOURLIMITS