O Mootivaci

Ahoj,

jmenuji se Jaroslav a rád bych Ti představil sám sebe a můj projekt Mootivace.cz.
IMG-20220821-WA0038

Je mi 28 let a pocházím se severních Čech. Mým největším koníčkem je běh a silniční cyklistika. Kromě toho, také moc rád chodím po horách a celkově mám rád jakékoliv sportovní aktivity, při kterých mohu být venku. 

Už to bude pár let co se sportu věnuji trochu více, než obyčejný člověk, ale zase né tak úplně jako profi sportovci, ale i tak mi trénovaní a venkovní aktivity zaberou asi nejvíce mého volného času. Jelikož jsem kluk, tak asi jako většina, rád soutěžím, zkouším různé výzvy, a proto se čas od času také účastním různých závodů, jak cyklistických tak i běžeckých, kde se většinou snažím zúročit ten čas, který věnuji sportu a trénování. 

Z běžeckých závodů si mi už podařilo nasbírat i celkem pěknou sbírku úspěchů, ať idividuálně, tak i s týmem Why not?, se kterém objíždíme štafetové běhy. 

Kromě sportu ještě velice rád cestuji. Nejraději však jezdím do hor, do Alp, kde mám nejvíce prozkoumanou část Tyrolska a Dolomit. Navštívil jsem ale i spousta dalších evropských států. Moje nejdelší a nejvzdálenější cesta byla do Kanady. Kde jsem na Working holiday vízech strávil skoro rok v krásných Rocky Mountains. 

Ať už jsem ale kdekoliv, vždycky se snažím být aktivní, a když to jde tak i sportovat. To mě prostě baví nejvíc! 

Jak to celé vzniklo? 

Všechno to začalo mojí nevinnou výzvou v roce 2020 kdy jsem si vymyslel výzvu splnit denní cíl kroku do dobu jednoho měsíce. Začalo to zlehka na 5000 krocích za den, a jelikož se limit postupně automaticky navyšoval, poslední den mě čekalo přes 17 000 kroků, což už úplně není málo, ale naštěstí umím chodit rychle :)

Výzva mě moc bavila a uvědomil, že krom aplikací jako je Strava a Garmin, nikde v průběhu roku nevidím, jak moc jsem byl aktivní, nebo jak moc jsem se flákal. A napadlo mě tedy, udělat si něco jako kalendář, kde bych mohl sledovat jak si během roku vedu. Jelikož mě bavilo plnění mé měsíční krokové výzvy, rozhodl jsem se do svého kalendáře taky přidat něco jako výzvu, která by mi pomohla být aktivní i ve dnech kdy se mi úplně nechce. 

Nápad spojit kalendář s nějakou výzvou mě zaujal, a tak jsem do kalendáře zakomponoval kolečka, která si může člověk za odměnu vyplnit a během roku sledovat, jak si vede. 

S návrhem jsem byl celkem spokojený, a tak jsem si jich nechal pár kalendářů vytisknout a rozdal jsem je po svém okolí, svým známým, kteří také rádi sportují. 
Postupem času jsem si začal všímat, že díky kalendáři, a snaze vyplnit co nejvíce koleček během roku, jsem opravdu aktivnější a to hlavně ve dnech kdy není úplně hezky nebo se mi prostě jen nechtělo nic dělat. Podobnou zpětnou vazbu jsem pak začal sbírat i od ostatních a uvědomil jsem si, že ten můj nápad vlastně opravdu funguje! :) 

A po roce vlastního testování jsem si řekl, proč vlastně nedat tu možnost, tu motivaci a pomoc i všem ostatním, kteří by občas potřebovali trošku podpořit a motivovat! Někdy stačí jen trochu popošťouchnout, a pak už to jde samo! :)  Když to fungovalo na mě, proč by to nemohlo fungovat i na ostatní? :)

... a tak jsme tady, na webu www.mootivace.cz, který se lidem snaží pomoct být aktivnější, častěji trénovat, zůstat konzistentní a motivovat je ve dnech, kdy jim motivace chybí! :) 

Pěvně věřím, že kalendáře budou mít úspěch a budou Vám pomáhat stejně jako mě! :) 

 

#FINDYOURLIMITS